środa, 4 września 2013

Ałun Le Sultan d'Alep - naturalny antyperspirant mineralny

Witajcie Kochani! 
Lato już prawie za nami a ja dzisiaj chciałabym poruszyć temat ochrony przed potem i przykrym zapachem. Większość z nas w tym celu stosuje dezodoranty i antyperspiranty. Najczęściej są one mieszaniną różnych związków chemicznych aplikowanych na skórę w postaci kremu, sztyftu lub sprayu.  Pomiędzy dezodorantem a antyperspirantem jest jednak spora różnica.  
Dezodorant nie hamuje ani nie ogranicza wydzielania potu, zapobiega tylko powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, poprzez "maskowanie" zapachu potu kompozycją zapachową. Dodatkowo zawiera związki hamujące rozkład potu przez drobnoustroje.
Antyperspirant działa nieco silniej. Hamuje wydzielanie potu przez gruczoły potowe. Skutecznie blokuje ujścia tych gruczołów, dzięki działaniu soli glinu (aluminium) zawartych w tego typu kosmetyku. One wnikają w głąb naskórka i zapobiegają wydzielaniu potu. Nie jest jednak to korzystne dla naszej skóry. 

Ostatnio bardzo popularne stały się antyperspiranty mineralne, będące alternatywą dla syntetycznych antyperspirantów. Są to kryształy, występujące w przyrodzie. Najbardziej popularny jest ałun potasowy (Potassium alum). Jest on uwodnionym siarczanem glinowo-potasowym, bezpiecznym w stosowaniu ponieważ związki glinu nie są wchłaniane przez komórki skóry.
Miałam możliwość używać ałun potasowy marki Le Sultan d'Alep, który jest do nabycia w sklepie www.grandi.pl KLIKNIJProdukt ten jest naturalnym kryształem o masie 120 gramów, osadzonym w sztyfcie z tworzywa sztucznego. Dodatkowo posiada przezroczystą, przykręcaną nakrętkę, chroniącą kamień przed uszkodzeniem. Na opakowaniu znajduje się szara etykieta z napisami w języku francuskim "Kamień Ałunu - dezodorant mineralny, naturalny, hypoalergiczny LE SULTAN D'ALEP". Opakowanie jest bardzo estetyczne i ładnie się prezentuje.

Wewnątrz opakowania znajduje się najprawdziwszy minerał - kamień pozyskany ze środowiska naturalnego, specjalnie oszlifowany i oczyszczony. W jego wnętrzu widoczne są spękania i punktowe plamki, świadczące o zachodzących procesach naturalnej krystalizacji, stanowiące gwarancję jego oryginalności. 

Ałun używa się w bardzo prosty sposób. Należy go zwilżyć wodą i potrzeć skórę. 
Powstały w ten sposób wodny roztwór ałunu tonizuje skórę, zapobiega podrażnieniom, działa ściągająco i antybakteryjnie. Ma on odczyn kwasowy, przez co zapobiega rozwojowi bakterii rozkładających pot, zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Należy pamiętać, że nie hamuje on wydzielania potu w odróżnieniu od tradycyjnych, syntetycznych antyperspirantów.


PLUSY:
- produkt w 100% naturalny, przyjazny dla środowiska
- bezwonny
- hypoalergiczny, nie podrażnia skóry
- nie pozostawia śladów na ciele i ubraniu
- idealny dla alergików i osób ze skórą wrażliwą
- może być używany do pach, rąk i stóp
- może być używany po depilacji pach (działa ściągająco, antyseptycznie)
- tamuje drobne krwawienia, skaleczenia
- łagodzi ból po ukąszeniu owadów
- neutralizuje zapach potu

MINUSY:
- nie hamuje wydzielania potu
 


MOJA OCENA: 5/6

Cena : około 29zł w sklepie GRANDI.PL

2 komentarze:

  1. Naturalnego antyperspirantu nie stosowałam jak do tej pory.

    OdpowiedzUsuń
  2. czytałam o nim ostatnio, ale jest to dla mnie zbyt drogi wydatek, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie hamuje wydzielania potu...

    OdpowiedzUsuń