niedziela, 25 sierpnia 2013

Gąbki naturalne - delikatna miękkość!

Cześć Kochani!
Dzisiaj podzielę się z Wami swoją opinią na temat naturalnych morskich gąbek.
Tak się złożyło, że miałam możliwość przetestować jedną z nich. Była to gąbka z gatunku Honeycomb o rozmiarze 15-16,5cm, która pochodziła ze sklepu GRANDI.PL. Link do produktu znajdziecie tutaj KLIKNIJGąbka została wydobyta z dna Morza Śródziemnego, w okolicach Grecji. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie ponieważ na pierwszy rzut oka nie wydała mi się taka szczególna.
Była dosyć szorstka w dotyku i dosyć twarda. Po zamoczeniu w wodzie zwiększyła jednak swoją objętość i stała się niezwykle miękka. Powiedziałabym nawet, że aksamitnie miękka. Rozprowadziłam na niej swój ulubiony żel pod prysznic, który stworzył dużą ilość piany. Nawet nie wiedziałam, że te gąbki tak dobrze spieniają środki myjące - a jednak :)
Mycie ciała tą gąbką to czysta przyjemność. Gąbka niezwykle delikatnie masuje ciało i dobrze usuwa zabrudzenia. Jest tak delikatna, że z powodzeniem można używać ją do mycia dzieci, nawet tych bardzo małych. Wtedy proponuję przeciąć gąbkę na połowę lub użyć mniejszej. Ta miała średni rozmiar i myślę, że jak dla mnie była ok. Gąbka ma dosyć trwałą strukturę i jest odporna na uszkodzenia. Dobrze się sprawdzi w codziennej higienie skóry delikatnej i wrażliwej. Jest zdecydowanie lepsza od sztucznej. Nie uczula, nie powoduje alergii. Jest bardzo miękka i dokładnie oczyszcza skórę ze wszelkich zabrudzeń.
Gęsta sieć przelotowych kanalików gąbki sprawia, że nie rozwijają się na niej bakterie, ponieważ są dobrze wypłukiwane. Dzięki tym kanalikom gąbki naturalne lepiej spieniają  środki myjące, sprawiając, że nie trzeba dozować ich tak dużo a obfitą pianę potrafią wytworzyć nawet z ich niewielkiej ilości.


Gąbki naturalne z reguły używane są do mycia ciała i zmywania makijażu. Nie każdy jednak wie, że można zastosować je do mycia samochodu, okien a nawet zdobienia ścian, poprzez malowanie gąbką. 
Duża ilość zastosowań jak najbardziej przemawia, za użyciem tej gąbki. Jest jeszcze jeden argument. Jest ona przyjazna dla środowiska, ponieważ ulega biodegradacji. 

Gąbki naturalne to na prawdę świetne produkty. Polecam, je więc każdemu. 
Jest tylko jedna mała uwaga. Gąbka ta wymaga specjalnego traktowania, tak aby mogła służyć nam długo. Po użyciu należy ją wypłukać, wycisnąć i pozostawić do wyschnięcia. PLUSY:
- delikatna i miękka
- dobrze myje i spienia środki myjące
- jest hypoalergiczna
- jest produktem w 100% naturalnym
- ulega biodegradacji
- nie chłonie zapachów
- jest higieniczna (nie rozwijają się na niej bakterie)

MINUSY:
- droższa od gąbki sztucznej

MOJA OCENA :5/6

Cena zależy od rozmiaru:
mała (11-12,5cm) - 27zł
średnia (15-16,5cm) -36zł
duża (17,5-19cm) - 46zł
(Ceny sklepu GRANDI.PL)

1 komentarz: